32778888 -051

پارچه های مناسب برای طراحی لباس کودک و نوجوان

پارچه های مناسب برای طراحی لباس کودک و نوجوان زیاد می باشند. از همین رو ممکن است تا افراد حین خرید دچار مشکل شوند. در همین راستا می توانید در این مقاله تمام اطلاعات و دانستنی های لازم در خصوص خرید انواع پارچه لباس بچه گانه را مطالعه نمایید.

آشنایی با پارچه های مناسب برای طراحی لباس کودک و نوجوان:

اگر طراح هستید و به دنبال پارچه های مناسب برای طراحی لباس کودک و نوجوان می باشید، باید در نظر داشته باشید که این موارد بسیار متفاوت و گوناگون می باشند. در ادامه می توانید انواع این پارچه ها و ویژگی های هر کدام از آنها را مطالعه نمایید.

معرفی انواع پارچه لباس بچه گانه

لاون یکی دیگر از انواع پارچه لباس بچه گانه:

این پارچه بسیار خنک و سبک می باشد زیرا از نخ خالص 100 درصد تهیه شده است. اغلب از آن برای تهیه لباس های نوزادی بهره می برند. در واقع تارهای پارچه لاون بسیار ظریف می باشد و در دسته پارچه های نمایان و شفاف دسته بندی می گردد. اگر به دنبال یک پارچه سبک می باشید که بافت سبکی نیز داشته باشد، لاون گزینه خوبی است. خاطرنشان می شود که خشک شدن این پارچه ها نیز بسیار سریع است.

نخی:

یکی از شناخته شده ترین پارچه های مناسب برای طراحی لباس کودک و نوجوان، پارچه های نخی هستند. این پارچه ها رنگ نمی دهند و شستشوی آنها نیز بسیار آسان است. چون جنس آنها بسیار سبک و نرم می باشد لذا حساسیت پوستی ایجاد نمی کنند . باید در نظر داشت که ضدعفونی نمودن این پارچه ها نیز بسیار آسان تر است. هر نوع چاپ و طرحی را می توانید به آسانی بر روی پارچه های نخی اجرا نمایید.

موسلین:

در بین پارچه های مناسب برای طراحی لباس کودک و نوجوان، موسلین جایگاه ویژه ای دارد. این پارچه نیز نخی بوده و در وزن های گوناگونی به بازار عرضه می شود. برخی از مدل های آن تارهای ضعیف و برخی دیگر دارای طرح های ضخیم هستند. البته باید در نظر داشت که عموما از این مورد برای نمگیر نوزاد یا دوخت قنداق بچه استفاده می شود. زیرا ظاهر آن زیبا نمی باشد. اما برخی از نمونه های آن که بافت درشتی دارند، می توانند امکان تنفس آزاد برای پوست را فراهم آورند.

آشنایی با انواع پارچه لباس بچه گانه

ساتن و ابریشم نمونه هایی از انواع پارچه لباس بچه گانه:

در بین پارچه های مناسب برای طراحی لباس کودک و نوجوان، ساتن و ابریشم نیز بسیار پرطرفدار می باشند. این موارد چون ظاهر چشم نوازی دارند، علاقه مندان زیادی را به سمت خود جلب می کنند.  البته اگر قصد تهیه این پارچه ها را برای طراحی دارید، حتما دقت نمایید که با الیاف و مواد مصنوعی ترکیب نشده باشند. زیرا در این صورت ممکن است حساسیت ایجاد نمایند. عموما از این پارچه ها برای تهیه لباس های مجلسی کودکان و نوجوانان استفاده می شود.

لاکرا:

باید بدانید که این پارچه کاملا از الیاف مصنوعی تهیه می شود. البته در برخی از نمونه ها مقداری الیاف طبیعی نیز به آن اضافه می کنند. چون از لحاظ جنسی این پارچه ها کلفت می باشند، از آنها می توان برای تهیه لباس های زمستانی یا دستکش و جوراب استفاده نمود. این پارچه ها چون مقاومت و استحکام بالایی دارند، بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. البته باید در نظر داشته باشید که این پارچه به هیچ وجه تغییر سایز نمی دهد لذا خاصیت کشسانی ندارد.

وال نمونه ای از انواع پارچه لباس بچه گانه:

یکی از پارچه های مناسب برای طراحی لباس کودک و نوجوان که امروزه بسیار به آن توجه می شود، پارچه وال است. از لحاظ ظاهری این مورد بسیار شبیه به پارچه های توری است. در واقع نازک بوده و بدن را نشان می دهد. از این پارچه برای دوخت پیراهن های دخترانه استفاده می شود. لذا اگر مدل های چین دار در نظر دارید، توصیه می شود تا از این مورد بهره ببرید.

انواع پارچه لباس بچه گانه و کودکانه

 

ماهوت از دیگر پارچه های مناسب برای طراحی لباس کودک ، است. این مورد بافت لطیف و نازکی دارد. از لحاظ جنس نیز باید در نظر داشته باشید که از پنبه بوده و بافت آن لطیف است. با توجه به اینکه سطح این پارچه بسیار براق و صاف می باشد، می توان با آن انواع لباس های کودکانه را به همراه گلدوزی های خاص تهیه کرد.

جمع بندی:

با توجه به مواردی که در بالا بیان شد، انواع پارچه لباس بچه گانه در بازار وجود دارد که شما می توانید از آنها برای طراحی لباس ها استفاده نمایید. اما باید در نظر داشته باشید که لازم است قبل از خرید ویژگی های هر کدام از این پارچه ها را بدانید تا برای تهیه لباس بتوانید از نوع مناسبی بهره ببرید.